Jedni jeżdżą do pracy trajtkiem z Meksyku, inni zaczynają zmianę od klepanki, a niektórzy na obiad jedzą kluski z zołzą. Tak jest nie tylko 21 maja, czyli w Światowym Dniu Różnorodności. Już od 30 lat swojej działalności, sieć Biedronka tworzy przestrzeń, w której różnorodność jest siłą i prawdziwą wartością. Prawie 85 tysięcy pracowników to 4 różne pokolenia, 43 różne narodowości, ponad 2000 osób z niepełnosprawnościami, z czego połowa to osoby pracujące na funkcjonującym od 2024 r. stanowisku Asystenta kas samoobsługowych. Największy pracodawca w Polsce – sygnatariusz Karty Różnorodności, konsekwentnie wspiera budowę otwartego i dostępnego dla wszystkich środowiska pracy, jednocześnie angażując się w aktywizację zawodową grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Podtrzymujemy deklarację wobec naszych pracowników, kandydatów i klientów, którą złożyliśmy, podpisując Kartę Różnorodności. Nasze działania na rzecz tworzenia równych szans na rynku pracy sprawdzają się, bo od początku postawiliśmy na indywidualne podejście do potrzeb. Przy skali sieci Biedronka jest to dużym wyzwaniem, które jednak z sukcesem podejmujemy. Osoby z niepełnosprawnościami, które znalazły zatrudnienie w większości jako Asystenci kas samoobsługowych nie tylko stały się wsparciem dla klientów sklepów Biedronka, ale są też niezwykle ważną częścią sklepowych załóg, wnosząc do nich swoją unikalną perspektywę i doświadczenie.
Mariusz Witkowski, Starszy Menedżer ds. operacyjnego HR w sieci Biedronka
Pracy szukałam od ponad roku. Pomimo niepełnosprawności znalazłam zatrudnienie w Biedronce i czuję się w pełni akceptowana. Cieszę się, że pracując w Biedronce, mogę zarabiać na życie, rozwijać się i mieć stały kontakt z ludźmi.
Klaudia Hoc, pierwsza zatrudniona na stanowisku Asystentka kas samoobsługowych

