Każdy kibic piłki nożnej najmocniej trzyma kciuki za swoją drużynę narodową, nie ma od tego odstępstw, bo wszyscy jesteśmy drużyną narodową. Już w najbliższy weekend nadarza się wspaniała okazja by trzymać kciuki za polską kadrę piłkarską – a jest ona wyjątkowa, tak samo jak wyjątkowa jest ta impreza sportowa. 28 i 29 czerwca w Polsce, w Warszawie, na supernowoczesnym, 31-tysięcznym stadionie, najbardziej utytułowanego klubu w Polsce, Legii Warszawa zostaną rozegrane jubileuszowe, 10. Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka, których sponsorem głównym jest sieć Biedronka. Wśród grona 24 drużyn z całego świata, które zagrają o najcenniejsze dla każdego zawodnika trofeum jest również reprezentacja Polski, która w zeszłym roku zajęła drugie miejsce i jest jednym z faworytów turnieju!
Dla chłopaków to jest niesamowite przeżycie, a wiem jak smakuje mistrzostwo świata, bo zdobyłem je jako zawodnik w 2013 roku, a teraz marzę o tym samym dla moich podopiecznych. Udział w mistrzostwach, to efekt ich wspaniałej pracy wykonanej u nas, nie tylko sportowej, ale też tej w szkole. Wszyscy są bardzo zmotywowani i nie mogą się doczekać pierwszego gwizdka. Cieszę się, że możemy brać udział w tych mistrzostwach i doceniam, że firmy takie jak Biedronka wiedzą, że warto wspierać młodzież z domów dziecka oraz pomagać im iść przez życie, bo to są po prostu fajne chłopaki, które na to w pełni zasługują. Nie zapominajmy jednak, że na tym turnieju najważniejsze są dobre emocje, duch fair-play i szansa na lepsze jutro.
Krzysztof Kot - selekcjoner reprezentacji Polski

X Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka to wydarzenie wyjątkowe – nie tylko dlatego, że daje dzieciom z całego świata radość gry i poczucie wspólnoty, ale też dlatego, że pokazuje, jak wielką siłę ma wiara w młodego człowieka niezależnie od pochodzenia. W roku, w którym Biedronka obchodzi swoje 30-lecie w Polsce, jesteśmy szczególnie dumni, że możemy być częścią tego pięknego turnieju i już od tylu lat wspierać dziecięcy mundial. To wydarzenie to coś więcej niż tylko wspólna gra, to wiara w to, że każde dziecko zasługuje na szansę, marzenia i uśmiech.
Konrad Nafalski, Starszy Menedżer ds. Komunikacji Korporacyjnej w sieci Biedronka
Jaka jest skala tego przedsięwzięcia niech powiedzą liczby z zeszłorocznej edycji turnieju:
X Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka:
- Organizator: Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial"
- Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Vita Activa, UNICEF Polska
- Patronat Honorowy: Minister Sportu i Turystyki; Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji; Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; Rzecznik Praw Dziecka; Polski Związek Piłki Nożnej; UEFA Foundation for Children
- Sponsor Główny: sieć Biedronka
- Partner Strategiczny: m.st. Warszawa
- Partnerzy Główni: Aktywna Warszawa; Fundacja Legii, MZA, Polska Agencja Antydopingowa POLADA, Zina
- Facebook: Hope for Mundial
- X / Twitter: mundialnadzieja
- Instagram: nadziejanamundial